body <__div style="background-image:url(http://www.sipiem.com/images/kenar.png); position:fixed; top:0;left:0; width:282px;height:282px; z-index:9999;"> 

* خانه مدیران جوان * Edutainment *

d.amirahmadi@gmail.com

ساعتی ...
ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۸
 

ساعتی در خود نگر تا کیستی     از کجائی وز چه جائی چیستی

در جهان بهرچه عمری زیستی     جمع هستی را بزن بر نیستی


 
comment نظرات ()
 
WHY AMERICA 'S ECONOMY FELL OFF THE CLIFF
ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۸
 

 
John Smith started the day early having set his alarm clock (MADE IN JAPAN) for 6 am.


While his coffeepot
(MADE IN CHINA) was perking, he shaved with his electric razor

(MADE IN HONG KONG)


He put on a dress shirt (MADE IN SRI LANKA), designer jeans (MADE IN SINGAPORE)
& tennis shoes (MADE IN KOREA).

 
After cooking his breakfast in his new electric skillet (MADE IN INDIA)
he sat down with his calculator
(MADE IN MEXICO)
to see how much he could spend today. After setting his watch (MADE IN TAIWAN) to the radio (MADE IN INDIA) he got in his car (MADE IN GERMANY) filled it with GAS (from Saudi Arabia) & continued his search for a good paying AMERICAN JOB.

At the end of yet another discouraging & fruitless day checking his Computer (made in MALAYSIA),
John decided to relax for a while.


He put on his sandals (MADE IN BRAZIL), poured himself a glass of wine (MADE IN FRANCE) & turned on his
TV (MADE IN INDONESIA) &  then wondered why he can't
find a good paying job
in AMERICA AND NOW HE'S HOPING HE CAN GET HELP FROM A PRESIDENT MADE IN KENYA.

 


 
comment نظرات ()
 
خِرد...
ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۸
 

اصل است این فرزانگی، فرزانگی را پیشه کن

وانگه به هر پیشامدی از بهر فهم اندیشه کن


 
comment نظرات ()
 
اعتماد به نفس...
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸۸
 

توماس هیلر، مدیر اجرایی شرکت بیمه عمر ماساچوست،  و همسرش میو چوال در بزرگ راهی بین ایالتی در حال رانندگی بودند که او متوجه شد بنزین اتومبیلش کم است. هیلر به خروجی بعدی پیچید و از بزرگراه خارج شد و خیلی زود یک پمپ بنزین مخروبه که فقط یک پمپ داشت پیدا کرد. او از تنها مسوول آن خواست باک بنزین را پر و روغن اتومبیل را بازرسی کند. سپس برای رفع خستگی پاهایش به قدم زدن در اطراف پمپ بنزین پرداخت.

او هنگامی که به سوی اتومبیل خود باز می گشت، دید که متصدی پمپ بنزین و همسرش گرم گفتگو هستند. وقتی او به داخل اتومبیل برگشت، دید که متصدی پمپ بنزین دست تکان می دهد و شنید که می گوید : " گفتگوی خیلی خوبی بود."

پس از خروج از جایگاه، هیلر از زنش پرسید که آیا آن مرد را می شناسد. او بی درنگ پاسخ داد که می شناسد. آنان در دوران تحصیل به یک دبیرستان می رفتند و یک سال هم با هم نامزد بوده اند.

هیلر با لحنی آکنده از غرور گفت :

" هی خانم، شانس آوردی که من پیدا شدم. اگر با اون ازدواج می کردی به جای زن مدیر کل، همسر یک کارگر پمپ بنزین شده بودی.
زنش پاسخ داد:

" عزیزم، اگر من با او ازدواج می کردم، اون مدیر کل بود و تو کارگر پمپ بنزین ."


 
comment نظرات ()
 
انواع دست دادن
ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸۸
 

حتما از تاثیر اولین برخورد در طرف مقابل آگاه هستید. فکر می کنید اولین چیزی که به طرف مقابلتان نشان می دهد کـه چـه نـوع آدمـی هسـتـیـد چیـسـت؟ بــله، نـحوه دست دادنتان...

سـعی کنـیـد هـمیـشه سـفـت و مـحکم دست بدهید، این باعث می شـود کـه در اولین برخورد تاثیر خوبی بگذارید. بعد از بـررسـی و دقــت زیاد روی این موضوع، دست دادن را به پنج گروه تقسیم بندی کرده ام که هر کدام نشان دهنده نوعی شخصیت است.
دست دادن با دست
های خیس مسلما دست دادن های زننده و تنفرآور انواع بسیاری دارد، اما دست دادن با دست های خیس بدترین آن هاست. حتما توجه داشته باشید که قبل از دست دادن با کسی دست های خود را کاملا خشک کرده و آن ها را از عرق پاک کنید.
در این جا به دو نکته برای چگونگی خشک نگاه داشتن دست هایتان اشاره می کنیم:

1- قبل از رفتن سر قرارهای مهم یا مصاحبه های کاری دست
هایتان را خوب شسته و بعد خشک کنید. دقت کنید که تا موقع دست دادن با فرد مزبور از بستن دست هایتان جلوگیری کنید. چون باعث گرم شدن دست ها و در نتیجه عرق کردن آن ها می شود.
2- دستان خود را قبل از دست دادن خشک کنید. همیشه دستمالی برای این کار با خود همراه داشته باشید.

دست دادن شل و ول
دست دادن شل و ول نشان دهنده ضعف، نداشتن اعتماد به نفس، نداشتن علاقه و ثبات است. مسلما این خصوصیات متضاد قدرت و استحکام است که ویژگی افراد محترم و موفق است. توصیه می کنم اگر حالت دست دادنتان شل و ضعیف است، هنگام دست دادن کمی نیرو صرف کنید. مطمئناً دست دادن سفت و محکم تاثیر بسیار بهتری در مخاطب می گذارد.

دست دادن نوک انگشتی
مطمئنم قبلا برایتان اتفاق افتاده است. یک نفر هنگام دست دادن نوک چهار انگشتتان را می گیرد و نمی گذارد که دستتان کاملا در دستش قفل شود و بعد دستتان را به سختی می فشارد. باید سعی کنید تا می
توانید از چنین دست دادنی خودداری کنید. البته ممکن است گاها به طور تصادفی یا وقتی عجله دارید برایتان پیش آید. اما به شما توصیه می کنم در این مواقع از فرد مخاطب عذرخواهی کرده و دوباره با او دست بدهید. ممکن است کار خوبی نباشد اما در ذهن فرد مقابل می ماند که چقدر برایش احترام قائل بوده اید.

دست دادن خیلی محکم
قدیمی ها معمولا این طور دست می دادند. احتمالا تا به حال با چنین موردی برخورد کرده اید. فردی احساس می کند قوی
ترین مرد جمع است و هنگام دست دادن دستتان را مثل لیمو می چلاند. درست است که من از دست دادن محکم خوشم می آید اما این استحکام نباید موجب ناراحتی طرف مقابل شود.

دست دادن دوستانه و خودمانی
مردم باید عادت کنند دست دادن
های عجیب و غریبشان را کنار بگذارند. نیازی به شعبده بازی نیست: یک دست دادن ساده، محکم و دوستانه کافی است.

درست است که دست دادن مسئله ای پیش پا افتاده است اما می تواند عامل مهمی در مصاحبه ها و جلسه های اجتماعی شود. سعی کنید که خیلی راحت اما محکم با فرد مقابل دست داده و در چشمانش نگاه کنید تا بهترین تاثیر را در برخورد اول روی فرد مقابل بگذارید.


 
comment نظرات ()
 
شما چی؟...
ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸۸
 

به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌پزشک پرسیدم شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟
روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمارمی‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند.
من گفتم: آهان! فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ
تراست.
روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى در پوش زیرآب وان را بر می‌دارد.
شما می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد ؟!

منبع : www.charismaco.com
 


 
comment نظرات ()
 
مونث بودن یا مذکر بودن رایانه...
ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸
 

استاد زبان فرانسه در مورد مذکر یا مونث بودن اسم ها توضیح می داد که پرسید کامپیوتر مذکر است یا مونث؟
کلیه دانشجویان دختر جنس رایانه را به دلایل زیر مرد اعلام کردند :
وقتی به آن عادت می کنیم گمان می کنیم بدون آن قادر به انجام کاری نیستم.
با آن که داده های زیادی دارند اما نادانند.
قرار است مشکلات را حل کنند اما در بیشتر اوقات معضل اصلی خودشانند.
همین که پایبند یکی از آن ها شدید متوجه می شوید که اگر صبر کرده بودید مورد بهتری از آن نصیبتان می شد.

کلیه دانشجویان پسر به دلایل زیر جنس رایانه را زن اعلام کردند:
به غیر از خالق آن ها کسی از منطق درونی آن ها سر در نمی آورد.
کسی از زبان ارتباطی آن ها سر در نمی آورد.
کوچک ترین اشتباهات را در حافظه دراز مدت خود ذخیره می کنند تا بعدها تلافی کنند.
همین که پایبند یکی از آن ها شدید باید تمام پول خود را صرف خرید لوازم جانبی آن ها بکنید.

امیر شهلا


 
comment نظرات ()
 
انیشتین سر سفره هفت سین پروفسور حسابی ...
ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸
 

در زمان تدریس در دانشگاه پرینستون دکتر حسابی تصمیم می گیرند سفره هفت سینی برای انیشتین و جمعی از بزرگ ترین دانشمندان دنیا از جمله بور، فرمی، شوریندگر و دیراگ و دیگر استادان دانشگاه بچینند و ایشان را برای سال نو دعوت کنند. آقای دکتر خودشان کارت های دعوت را طراحی می کنند و حاشیه آن را با گل های نیلوفر که زیر ستون های تخت جمشید هست تزئین می کنند و منشا و مفهوم این گل ها را هم توضیح می دهند.

چون می دانستند وقتی ریشه مشخص شود برای طرف مقابل دلدادگی ایجاد می کند. دکتر می گفت:

برای همه کارت دعوت فرستادم و چون می دانستم انیشتین بدون ویالونش جایی نمی رود تاکید کردم که سازش را هم با خود بیاورد. همه سر وقت آمدند اما انیشتین 20دقیقه دیرتر آمد و گفت چون خواهرم را خیلی دوست دارم خواستم او هم جشن سال نو ایرانیان را ببیند. من فورا یک شمع به شمع های روشن اضافه کردم و برای انیشتین توضیح دادم که ما در آغاز سال نو به تعداد اعضای خانواده شمع روشن می کنیم و این شمع را هم برای خواهر شما اضافه کردم. به هر حال بعد از یک سری صحبت های عمومی انیشتین از من خواست که با دمیدن و خاموش کردن شمع ها جشن را شروع کنم. من در پاسخ او گفتم :

ایرانی ها در طول تمدن 10هزار ساله شان حرمت نور و روشنایی را نگه داشته اند و از آن پاسداری کرده اند. برای ما ایرانی ها شمع نماد زندگیست و ما معتقدیم که زندگی در دست خداست و تنها او می تواند این شعله را خاموش کند یا روشن نگه دارد.

آقای دکتر می خواست اتصال به این تمدن را حفظ کند و می گفت بعدها انیشتین به من گفت:  وقتی برمی گشتیم به خواهرم گفتم حالا می فهمم معنی یک تمدن 10هزارساله چیست. ما برای کریسمس به جنگل می رویم درخت قطع می کنیم و بعد با گل های مصنوعی آن را زینت می دهیم اما وقتی از جشن سال نو ایرانی ها برمی گردیم همه درخت ها سبزند و در کنار خیابان گل و سبزه روییده است.

بالاخره آقای دکتر جشن نوروز را با خواندن دعای تحویل سال آغاز می کنند و بعد این دعا را تحلیل و تفسیر می کنند. به گفته ایشان همه در آن جلسه از معانی این دعا و معانی ارزشمندی که در تعالیم مذهبی ماست شگفت زده شده بودند. بعد با شیرینی های محلی از مهمانان پذیرایی می کنند و کوک ویلون انیشتین را عوض می کنند و یک آهنگ ایرانی می نوازند. همه از این آوا متعجب می شوند و از آقای دکتر توضیح می خواهند. ایشان می گویند، موسیقی ایرانی یک فلسفه، یک طرز تفکر و بیان امید و آرزوست. انیشتین از آقای دکتر می خواهند که قطعه دیگری بنوازند. پس از پایان این قطعه که به مراتب بلندتر انتخاب شده بود، انیشتین که چشمهایش را بسته بود چشم هایش را باز کرد و گفت، دقیقا من هم همین را برداشت کردم و بعد بلند شد تا سفره هفت سین را ببیند.

آقای دکتر تمام وسایل آزمایشگاه فیزیک را که نام آنها با "س" شروع می شد توی سفره چیده بود و یک تکه چمن هم از باغبان دانشگاه پرینستون گرفته بود. بعد توضیح می دهد که این در واقع هفت چین یعنی 7 انتخاب بوده است. تنها سبزه با "س" شروع می شود به نشانه رویش. ماهی با "م" به نشانه جنبش، آینه با " آ " به نشانه یک رنگی، شمع با " ش" به نشانه فروغ زندگی و ... همه متعجب می شوند و انیشتین می گوید آداب و سنن شما چه چیزهایی را از دوستی، احترام و حقوق بشر و حفظ محیط زیست به شما یاد می دهد. آن هم در زمانی که دنیا هنوز این حرف ها را نمی زد و نخبگانی مثل انیشتین، بور، فرمی و دیراک این مفاهیم عمیق را درک می کردند. بعد یک کاسه آب روی میز گذاشته بودند و یک نارنج داخل آب قرار داده بودند. آقای دکتر برای میهمانان توضیح می دهند که این کاسه 10هزارسال قدمت دارد. آب نشانه فضاست و نارنج نشانه کره زمین است و این بیانگر تعلیق کره زمین در فضاست. انیشتین رنگش می پرد عقب عقب می رود و روی صندلی می افتد و حالش بد می شود. از او می پرسند که چه اتفاقی افتاده؟ می گوید :

ما در مملکت خودمان 200 سال پیش دانشمندی داشتیم که وقتی این حرف را زد کلیسا او را به مرگ محکوم کرد اما شما از 10هزار سال پیش این مطلب را به زیبایی به فرزندانتان آموزش می دهید. علم شما کجا و علم ما کجا؟!"

خیلی جالب است که آدم به بهانه نوروز، فرهنگ و اعتبار ملی خودش را به جهانیان معرفی کند.

  خاطرات مهندس ایرج حسابی


 
comment نظرات ()
 
دیوار ژاپنی...
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ فروردین ۱۳۸۸
 

مجتبی کاشانی یکی از مدیران اجرایی کشور با بیان خاطره بازدیدش از یک کارخانه ژاپنی تولید کلاچ اتوموبیل در سال ١٩٨٧، از ساخت « دیوار ژاپن » در این کارخانه صحبت به میان می‌آورد. دیواری که برخلاف « دیوار چین »، نه بر اساس ظلم و استبداد بلکه بر اساس اندیشه‌های شکوهمند کارکنان به وجود آمده است.

در حین مشاهده و بازدید از عجایب گوناگون در سالن تولید این کارخانه، متوجه یکی از دیوارهای این سالن به طول حدود ۵٠ متر و ارتفاع ٨ متر شدم که تمامی سطح آن از کاغذهای نوشته شده ای پوشانیده شده بود. کنجکاوی، مرا به سوال وادار کرد. در پاسخ دریافتم که این کاغذها پیشنهادهای کارکنان این واحد برای تبدیل روش تولید به CAD/CAM (ساخت به کمک کامپیوتر / طراحی به کمک کامپیوتر) می‌باشد و هر یک از کارکنان به طور متوسط ١١ پیشنهاد کتبی داده است. مدیریت نیز چون موفقیت در اجرای این طرح را مدیون پیشنهادهای کارکنان در همه سطوح می‌داند برای تشویق و اشاعه سیستم مدیریت مشارکتی و نظام پیشنهادات، بزرگترین دیوار طولی این سالن را با اندیشه آنان آراسته است. می‌گفتند این کار هم به ما و هم به آن ها انرژی، دل گرمی، انگیزه و سرفرازی می‌دهد.

روحش شاد و باورهایش ماندگار باد


 
comment نظرات ()
 
موریس مترلینگ...
ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸۸
 

من بعضی از اشعار شعرای ایرانی را در ترجمه های فرانسوی خوانده ام و بعضی از ابیات فریدالدین عطار نیشاپوری تاثیر زیادی در من کرده است.

فریدالدین در یکی از اشعار خود می گوید:

" خداوندا اگر چه گناهکار هستم و خود را درخور مجازات می بینم. لیکن از درگاه تو ناامید نیستم برای این که می دانم که اگر من در این جهان بر طبق پیروی از طبیعت خود رفتار کرده ام تو در آن جهان نسبت به من بر طبق طبیعت خود رفتار خواهی نمود."

انصاف بدهید که آیا از آغاز زندگی بشر تاکنون در جهان چیزی گفته شده است که از حیث عمق معنی بالاتر از این گفته عطار نیشابوری باشد و به این اندازه امیدبخش باشد؟

موریس مترلینگ


 
comment نظرات ()
 
پنج دقیقه دیگر...
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸۸
 

روزی در یک پارک زنی با یک مرد روی نیمکت نشسته بودند و به کودکانی که در حال بازی بودند نگاه می کردند که در حال بازی بودند.

زن رو به مرد کرد و گفت پسری که لباس  ورزشی قرمز  دارد و از سرسره بالا می­رود پسر من است.

مرد در جواب گفت: چه پسر زیبایی و در ادامه گفت او هم پسر من است و به پسری که تاب بازی می کرد اشاره کرد.

مرد نگاهی به ساعتش انداخت و پسرش را صدا زد: تامی وقت رفتن است.

تامی که دلش نمی آمد از تاب پایین بیاید با خواهش گفت بابا جان فط ۵ دقیقه، باشه؟

مرد سرش را تکان داد و قبول کرد. مرد و زن باز به صحبت ادامه دادند. دقایقی گذشت و پدر دوباره فرزندش را صدا زد: تامی دیر می شود برویم. ولی تامی باز خواهش کرد ۵ دقیقه این دفعه قول می دهم.

مرد لبخند زد و باز قبول کرد. زن رو به مرد کرد و گفت: شما آدم خونسردی هستید ولی فکر نمی کنید پسرتان با این کارها لوس بشود؟

مرد جواب داد دو سال پیش پسر بزرگم را در یک حادثه از دست دادم. من هیچ گاه برای سام وقت کافی نگذاشته بودم. و همیشه به خاطر این موضوع غصه می خورم. ولی حالا تصمیم گرفتم این اشتباه را در مورد تامی تکرار نکنم.

تامی فکر می کند که ۵ دقیقه بیش تر برای بازی کردن وقت دارد ولی حقیقت آن است که من ۵ دقیقه بیشتر وقت می دهم تا بازی کردن و شادی او را ببینم.

 ۵ دقیقه ای که دیگر هرگز نمی توانم بودن در کنار سامِ از دست رفته ام را تجربه کنم.

منم از همین الان شروع کردم به حفظ دقایقم با تو


 
comment نظرات ()
 
ارزشمان؟...
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

اگر می خواهی ارزشت را نزد خدا بدانی،

نگاه کن ببین ارزش خدا نزد تو در وقت گناه چه قدر است؟


 
comment نظرات ()
 
اصول سیزده گانه برای بودن و نبودن یک حکومت...
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

·        همبستگی و از خود گذشتگی ملی بین توده.

·        همراهی اهل فرهنگ و اندیشه با دستگاه اداره کشور.

·        بالندگی و پیدایش اهل خرد.

·        گردش نخبگان در اداره کشور بدون چالش گسترده داخلی.

·        مهم بودن رخدادهای درونی کشور برای مردم.

·        رشد سرودهای حماسی و ملی.

·        امید به آینده نزد توده مردم.

·        مردم، اداره کنندگان کشور را پیشرو و پاک می بینند.

·        بها دادن به هم دیگر برای اداره کشور بر اساس توانایی ها.

·        در اندیشه جوانان، قهرمانان زنده و در زمان حال هستند .

·        دل گرمی همگانی نسبت به گذشتن از چالش های پیش روی کشور.

·        پرهیز جوانان از گوشه نشینی و انزوا.

·        همراهی مردم با نخبگان دستگاه فرمانروایی.

 

 


 
comment نظرات ()
 
در جایی بنویس...
ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

در جایی بنویس :

هیچ کس دو بار زندگی نکرد و روزی دو بار بخوان.


 
comment نظرات ()
 
دروغ ...
ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

هر که بد ما به خلق گوید ما سینه او نمی خراشیم،

ما خوبی او به خلق گوییم تا هر دو دروغ گفته باشیم.


 
comment نظرات ()
 
و زندگی...
ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

زندگی گریه مختصریست مثل یک فنجان چای و کنارش عشق است مثل یک حبه قند.

زندگی را با عشق نوش جان باید کرد.


 
comment نظرات ()
 
سخنان بزرگان...
ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 

اگر می خواهید چیزی بی ارزش شود ابتدا اجازه دهید خوب گسترده شود.

اگر می خواهید از چیزی رها شوید ابتدا اجازه دهید شکوفا شود.

این درک ظریفی از قانون هستی است که نرمی بر سختی غلبه می کند و آرام بر سریع پیروز می گردد.

تائوت چینگ


 
comment نظرات ()
 
پاسخ هایی به پرسش هایی پیرامون آزادی...
ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
 


آزادی چیست؟

ابزار پیراستن نارستی های آدمیان است .

دشمنان آزادی چه کسانی اند؟

خودکامگان، گروه هایی که بی هماورد، دستگاه فرمانروایی را در اختیار می گیرند.

آیا آزادی بستر هرج و مرج، شورش و بی بند و باریست؟

آزادی خود بزرگ ترین مانع هر نوع هرج و مرجی است .

عده ایی می گویند آزادی غرب را به فساد رساند؟

آن ها پیشینه اروپا و باختر را نمی دانند.

بدترین تعریف از آزادی چیست؟

برابر دانستن آزادی با بی بند و باری !

چرا عده ایی این تعریف را از آزادی دارند ؟

چون بیم دارند داشته هایشان از دست برود. آن ها می دانند وجود آزادی رسوایشان می کند پس به بدترین شکل ممکن آن را هجو می کنند .

آزادی فکر و بیان چه زمانی به دست می آید ؟

آن گاه که بتوان خودکامگان را با قوانین و هنجاری درست مهار کرد .

چه کسانی بزرگ ترین مدافعان آزادیند؟

از خود گذشتگان، آنانی که قدرت را بدون ترس به دیگری واگذار می کنند .

آزادی دارای چه ویژه گی اساسی است؟

ارزیابی و نقد، بزرگ ترین ویژه گی آن است .آن گاه که ارزیابی نباشد کاستی ها بر ملا نمی شود .پلشتی روز افزون می گردد و نامردمان به نابکاری خود ادامه می دهند.

آیا آزادی تنها در اندیشه و بیان خلاصه می شود؟

رسیدن به چنین هدفی خود موجب پیدایش آزادی در میدان های دیگری هم چون اقتصاد می گردد .

آیا واژه آزادی برای ایرانیان وارداتی است؟

ایرانیان خود نخستین منادیان آزادی بوده اند. آزادی همواره یکی از خواسته های مهم مردم ایران بوده است. مجلس ریش سفیدان در تمامی سلسله های باستانی ما وجود داشته است .در دوره اشکانیان بارها این مجلس پادشاه ایران را تغییر داد .حال آن که اروپا در دست فرمانده هان نظامی بود .آزادی در ایران نه تنها وارداتی نیست بله زایشگاه و رویشگاه آن نیز هست .

چرا خودکامگان نمی توانند خواست رسیدن به آزادی را، از اذهان مردم پاک کنند؟

چون آزادی آمیخته است با سرشت آدمی .آدم ها می خواهند در سرنوشت خود و فرزندانشان سهیم باشند .نداشتن آزادی موجب بغض و کینه همگانی می گردد .

چرا عده ایی آزادی خواهی را نتیجه و برآیند میل حیوانی انسان می دانند ؟

آزادی خواهی برآیند پاک ترین منش آدمیست .نتیجه خرد است .خواستی است آسمانی .تنها کسانی در راه آزادی گام بر می دارند که خواسته های فردی خویش را فراموش کرده اند .

پروردگارا آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آن چه را که نمی توانم تغییر دهم

و شهامتی که تغییر دهم آن چه را که می توانم

و بینشی که تفاوت این دو را بدانم.

 


 
comment نظرات ()
 
نهایت احتیاط در رانندگی
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ فروردین ۱۳۸۸
 


 
comment نظرات ()
 
حسابرسی اداری...
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ فروردین ۱۳۸۸
 

 

 

رییس باهوش + کارمند باهوش = سود

 

رییس باهوش + کارمند خنگ = تولید

 

رییس خنگ + کارمند باهوش = ترفیع

 

رییس خنگ + کارمند خنگ = اضافه کاری


 
comment نظرات ()