body <__div style="background-image:url(http://www.sipiem.com/images/kenar.png); position:fixed; top:0;left:0; width:282px;height:282px; z-index:9999;"> 

* خانه مدیران جوان * Edutainment *

d.amirahmadi@gmail.com

دستمال های مرطوب خطرناک ...
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠
 

 

وطن امروز روایت کرده که چندی پیش دختر جوانی با مراجعه به کلانتری 148 انقلاب تهران ماجرای عجیبی را پیش روی پلیس قرار داد که تازگی داشت. دختر 21 ساله در تحقیقات گفت:

می‌خواستم به دانشگاه بروم که سوار اتوبوس شدم. زن جوانی که در صندلی کناری‌ام نشسته بود خیلی باکلاس و شیک به نظر می‌رسید، دیدم که به صورتم خیره شده است تا اینکه لبخندی زد و سرصحبت را باز کرد. وقتی شنیدم که با یک پزشک پوست آشناست و دستمال مرطوبی سراغ دارد که باعث از بین رفتن لک و جوش صورتم می‌شود خوش حال شدم. می‌گفت دستمال‌ها بی‌خطر هستند و هر شب باید آن را روی صورتم بگذارم تا پوستم ترمیم شود. او همان لحظه یک سری دستمال مرطوب به من داد و خواست شماره موبایلش را داشته باشم و اگر دستمال‌ها تاثیر خوبی روی صورتم گذاشتند با وی تماس بگیرم تا سفارش بدهد از اروپا برایم بیاورند. همان شب دستمال مرطوب را روی صورتم گذاشتم. حس خوبی به من دست داد. از آن به بعد هر شب این کار را می‌کردم. یک هفته نشده بود که با او تماس گرفتم و بسته جدیدی از دستمال‌ها را سفارش دادم. هم دیگر را دیدیم و او با گرفتن 20 هزار تومان دستمال‌ها را به من فروخت.

دختر دانشجو افزود:

هر شب مرتب دستمال‌ها را استفاده می‌کردم و اگر آن ها را به صورتم نمی‌گذاشتم نمی‌توانستم بخوابم و نیمه‌های شب از خواب می‌پریدم. اصلا تصور نمی‌کردم که معتاد دستمال‌ها شده‌ام. رفته رفته وقتی از دستمال‌ها استفاده نمی‌کردم خمار و خواب‌آلود می‌شدم. خواهرم که از نزدیک شرایط من را دنبال می‌کرد ترسیده بود، طوری حرف می‌زد که انگار مطمئن است من مواد مصرف می‌کنم اما نمی‌پذیرفتم. هر بار با فریماه تماس می‌گرفتم قیمت دستمال‌ها را چندین برابر بالا می‌برد. سومین بار بود که 100 هزار تومان خواست، ناچار بودم بپردازم. هر هفته وقتی با فریماه تماس می‌گرفتم چون می‌دانست وابستگی شدیدی به دستمال‌ها دارم قیمت را بالاتر می‌برد. خواهرم که بیشتر متوجه رفتارها و بی‌تابی‌های من شده بود خانواده را در جریان قرار داد. اصرار داشتند آزمایش بدهم. من تصور نمی‌کردم چنین جواب عجیبی بشنوم، به خاطر همین پذیرفتم و آزمایش دادم. نتیجه باورنکردنی بود.

در خون من یک نوع ماده مخدر به نام « ال‌سی‌من » وجود داشت که از راه پوست و دستمال‌های مرطوب من را معتاد کرده بود. وقتی با او تماس گرفتم و شنید می‌دانم چه بلایی بر سر من آورده است تماس را قطع کرد و از آن به بعد گوشی‌اش خاموش است. 

ماموران با شنیدن ادعاهای دختر دانشجو به بررسی‌های تخصصی دست زدند و پی بردند « ال‌سی‌من » یک نوع ماده مخدر سوییسی بوده و از طریق اروپا وارد ایران شده است.

ماموران دریافتند که شخص توزیع کننده با اطلاع از این که دستمال‌ها اعتیاد‌آور هستند، سوار اتوبوس‌ یا مترو به جذب مشتری از میان دختران جوان پرداخته و با استفاده از عدم آگاهی آنان به خطری که در پیش دارند ابتدا با قیمت‌های پایین دستمال‌های « ال‌سی‌من » را در اختیارشان گذاشته سپس با اعتیاد طعمه‌هایش پول زیادی به جیب می‌زند.

سعیده شاه نظری


 
comment نظرات ()
 
اعتماد شرط اول هر رابطه ایست ...
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠
 

در هر رابطه ای اعتماد بسیار با اهمیت است.

وقتی اعتماد از بین برود رابطه به پایان خواهد رسید.

فقدان اعتماد به سوء ظن می انجامد.

سوء ظن باعث خشم و عصبانیت می شود.

خشم باعث دشمنی می شود.

و دشمنی هم منجر به ... می گردد..


 
comment نظرات ()
 
سلام به اهالی خانه مدیران جوان
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠
 

بابت این چند مدت کوتاهی و کم کاری از همه شما دوستان، یاران،‌ خوانندگان و عزیزانی که مطالب این وبلاگ رو پی گیری کرده اند و هم چنان خواهند کرد عذر می خوام.

من سال ٩٠ رو کاملا متفاوت از تمام عمرم شروع کردم و به نوعی سعی کردم مثال همان آیه معروف حول حالنای ابتدای سال تحویل باشم.

بخش اعظمی از حضور فیزیکیم رو به یک کار دِلیه دِلی اختصاص دادم که به نظرم آخر کاره و بخشی از فضای فکریم رو برای ایجاد یک " خانه مدیران ... " اختصاص دادم.

یعنی این که دارم خانه مدیرانی برای یک صنعت مهم تو کشور راه اندازی می کنم تا مدیران اون مجموعه بتوانند با برنامه ریزی های کاملا متمایز و با شور و اشتیاق، دور هم جمع شوند و به شنود و گفت پیرامون مسایل مبتلابه بپردازند.

البته این خانه فقط مخصوص مدیران عضو اون نیست بلکه برای خانواده آن ها هم برنامه های بسیاری دارم. خدا کنه تو سال نود بتوانم قدم های هرچند کوچک ولی مثبتی برای جوانان بردارم.

منتظر کمک های دوستان خوبم خواهم بود.

دوست می گه،‌ گفتم
و
دشمن می گه،‌ می خواستم بهت بگم

با تجدید ا حترام

داوود امیراحمدی


 
comment نظرات ()
 
گاندی ...
ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠
 

بیایید خودمان " تغییری شویم " که در دنیا جستجویش می کنیم.


 
comment نظرات ()
 
واحد خدمات عمومی، بفرمایید
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩٠
 

یک تلفنچی خانم یک بار به من گفت، شخصی به من تلفن کرد.

من هم گوشی را برداشتم و گفتم " واحد خدمات عمومی. بفرمایید ".

شخصی که تلفن کرده بود ساکت باقی ماند. من دوباره گفتم، واحد خدمات عمومی، بفرمایید.

وقتی که می خواستم گوشی را بگذارم صدای زنی را شنیدم که می گفت، آه، پس اون جا واحد خدمات عمومی است. معذرت می خواهم، من این شماره را در جیب شوهرم پیدا کردم اما نمی دانستم مال چه کسی است.

فکر کنید در شرایطی که بین دو نفر اعتماد وجود نداشته باشد، اگر تلفنچی به جای گفتن " واحد خدمات عمومی " گفته بود " الو " چه اتفاقی می افتاد!


 
comment نظرات ()
 
همه می خواهند رابطه ای بی نقص داشته باشند ...
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩٠
 

شخصی به یکی از موسسات همسریابی مراجعه کرد و گفت، من به دنبال یک همسر می گردم. لطفاً به من کمک کنید تا همسر مناسبی پیدا کنم.

مسوول مربوطه پرسید، لطفاً خواسته های خودتان را بگویید و او گفت:

خوشگل، مؤدب، شوخ طبع، اهل ورزش، با معلومات، خوب برقصد و بخواند، مایل باشد در تمامی ساعاتی از روز که در خانه هستم و بیرون نرفتم منو سرگرم کند، وقتی به همدم احتیاج دارم برای من داستان های جالبی تعریف کند و هر وقت که خواستم استراحت کنم ساکت باشد.

مسوول موسسه با دقت به حرف های او گوش کرد و در پاسخ گفت :

فهمیدم. شما به تلویزیون احتیاج دارید.

مثلی هست که می گوید زوج بی نقص از یک زن کور و یک مرد کر درست شده است، زیرا زن کور نمی تواند خطاهای شوهر را ببیند و مرد کر قادر به شنیدن غرغرهای زن نیست. بسیاری از زوج ها در مراحل اول آشنائی کور و کر هستند و رؤیای یک رابطه بی نقص را می بینند.

بدبختانه، وقتی هیجان های اولیه فرو می نشیند، بیدار می شوند و متوجه می شوند که ازدواج به معنی بستری از گل های رُز نیست و کابوس آغاز می شود...

ایثار خدادادی


 
comment نظرات ()
 
امام علی ...
ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠
 

استوارترین پشتیبان شما،‌ مشورت است.


 
comment نظرات ()
 
انرژی ها ...
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩٠
 

تمام اتفاق هایی که دور و برمان صورت می گیرد، نتیجه انرژی هاست.

دوست مون انرژی!

شغل مون انرژی!

همسرمون انرژی!

اتفاقات، دونه دونه، انرژی هستند!

دوستان عزیز قانونی داریم در فیزیک به اسم قانون " دوبروی"!

لوئیس دوبروی فیزیکدان جوان فرانسوی در پایان نامه دکترای خود اشاره کرد که درست همان گونه که امواج نور در شرایط خاصی هم چون ذرات عمل می‌کنند، ذرات نیز می توانند رفتار موجی از خود نشان دهند. او به ویژه اظهار داشت که الکترون ها، که سابق بر این به صورت کرات باردار سخت و غیر قابل نفوذ فرض می شدند، در واقع می توانند مانند نور یا موج آب، هم چون امواج گسترده‌ای که از پراش یا تداخل حاصل می شوند رفتار کنند.

قانون دوبروی به زبان ساده می گوید:

هر ذره در حال ساطع کردن مدام انرژی از خود است.

خودکار، مداد، پرده، بدن من و شما و خلاصه همه چیز در حال ساطع کردن مداوم انرژی از خودشون هستند.

این انرژی ها چه هستند و چه کار می کنند؟

این بحث مفصلی است و تا جایی که به تکنیک های موفقیت مربوط می شود، برایتان توضیح میدهم.

هاله های انرژی انسان دو ویژگی دارند که این دو ویژگی رو بقیه انرژی ها ندارند.

1) انرژی بدن من و شما قابل هدایت به یک سمت مشخص است.

اگر به چیز مشخصی فکر کنیم انرژی ما به سمت اون چیز مشخص می رود. خیلی وقت ها می شود که به کسی زنگ می زنیم و او می گوید:

- چه خوب شد زنگ زدی!

- داشتم بهت زنگ می زدم!

- داشتم بهت فکر می کردم!

- حلال زاده!

- دل به دل راه داره و ...!

و نکته فوق العاده جالبش این جاست که ما به محض این که به شخص خاصی در هر جای دنیا که فکر می کنیم انرژی هایمان بلافاصله به سمت او حرکت می کند و بلافاصله به او می رسد بدون سپری شدن زمان. اصلا مهم نیست که ما ایران باشم و طرف مقابل آن سر دنیا. در فیزیک به این حالت می گویند " جهش کوانتومی". یعنی انرژی ما از زمان عبور می کند. پس به محض این که ما به چیزی فکر کنیم انرژی ما پیش او حاضر است.

2) انرژی من و شما مثبت و منفی می شود ولی انرژی اجسام همیشه خنثی است.

اگر ما حالمان خوب باشد، اگر آرام باشیم، اگر داریم مهرورزی می کنیم، اگر داریم لطفی می کنیم، اگر داریم دعا می خوانیم انرژی ما مثبت است.

اگر حالمان بد باشد،
اگه داریم غر می زنیم،
اگر داریم بد و بی راه می گوییم،
اگر عصبانی هستیم،
اگر استرس داریم،
اگر نگران هستیم،
اگر اضطراب داریم انرژی ما منفی است.

و اما انرژی اجسام خنثی است ولی انرژی من و شما می تواند انرژی اجسام را هم مثبت و منفی بکند.

یکی از بحث های مهم موفقیت هم این است که:

تا جایی که می توانی از آدم های منفی حذر کن و تا جایی که می توانی بچسب به آدم های مثبت، چرا؟

چون انرژی آن ها رویمان اثر می گذارد. بنابر این آدم مثبت دیدی، چی کار می کنی؟

بهش می چسبی!

آدم منفی هم دیدی، در رو! چون افسرده دل، افسرده کند انجمنی را.

یک ماه با یه آدم غرغرو راه برو، بعد از یک ماه خودت هم راه می ری، غر میزنی.

قدیم ترها وقتی عارفی و یا پهلوانی بود، عده ای به نام "مرید و نوچه" دور و برآن ها بودند. این مریدها و نوچه ها همش حس خوبی داشتن. این حس خوب به خاطر چی بود؟

به خاطر انرژی فوق العاده مثبت اون عارف و پهلوان!

هاله های انرژی در پیرامون دو قسمت از بدن ما تراکم بیشتری دارند.

چشم ها و دست ها.

فردی تعریف می کرد :

من تو خونه مون یه دونه گلدون داشتم و این گلدون رو خیلی دوست داشتم. یه سفر 4 ماهه پیش اومد که من مجبور شدم برم خارج از کشور و به خواهرم گفتم که من که می رم مسافرت تو هر روز بیا و این گلدون رو آب بده. خواهرم هم قبول کرد. من رفتم سفر و اومدم دیدم گلدون خشک شده! من به خواهرم گفتم تو گلدون رو آب ندادی و اون می گفت به خدا آب دادم!

بعد از خواهرش پرسیدم: خانم محترم، از خونه تون که بیرون میومدی و یه مسافت طولانی رو می رفتی که بری و یه گلدون رو آب بدی، خداییش چپ چپ گلدونه رو نگاه نمی کردی؟

خواهرش گفت: " دقیقا یه هم چین حالتی داشتم."

گفتم: " شما با انرژی منفی چشمت، گل رو خشک کردی!"

 

همه می دانیم که هلند بزرگ ترین صادر کننده گل جهان است. دانشمندان هلندی آزمایشی را انجام دادند و در آن آزمایش بچه های مهد کودکی را بردند در مزارع گل و گفتند شما در بین مسیرهایی که بین ردیف های گل وجود دارد بازی کنید و راه برید و بدوید و مواظب باشید که به گل ها صدمه نزنید.

بعد از طی مدتی متوجه شدند گل هایی که در مسیر بازی بچه ها بودند از شادابی و  نشاط بیشتری برخوردارند و زودتر هم رشد می کنند. نتیجه تحقیقات را به دولت هلند اعلام کردند.

هلند بخشنامه ای رو تنظیم و به مهد کودک ها اعلام نمود که هر مهد کودک موظف است هفته ای یک روز، مهد را تعطیل نموده و بچه ها را برای بازی به مراکز پرورش گل ببرند .

و اما انرژی دست ها

بیشترین مقدار انرژی در دست ها است. بیشترین مقدار انرژی را اول دست ها دارند و بعد چشم ها. تا به حال کسانی را که با دست هایشان انرژی درمانی می کنند دیده اید؟

در آمریکا تعدادی نوزاد را انتخاب نموده و به مادرانشان گفتند که روزانه حداقل 20 دقیقه آنان را نوازش کنند. نوزادانی که نوازش می شدند، نفخ شکمشان، بی تابی هایشان، چیزهایی که بچه های کوچک را در این سن اذیت میکند و باعث گریه شان می شود، به شدت کمتر از سایر بچه ها شد!

در آمریکا تحقیق جالبی در خصوص بچه های نارس صورت گرفت. در آن تحقیق از مادران بچه های نارس خواستند که روزانه در کنارمحفظه شیشه ای قرار بگیرند و از سوراخ هایی که در محفظه وجود داره سر و بدن بچه هایشان رو نوازش کنند.

نتیجه تحقیق نشان داد که مرگ و میر بچه های نارسی که توسط مادرشان نوازش میشدند فوق العاده کمتر از بچه های نارسی بود که نوازش نمی شدند!

چرا؟

چون این بچه ها انرژی مثبت رو از طریق دست های مادرانشان دریافت می کردند و این قضیه به صورت کاملا علمی اثبات شده که نوازش سر کودکان در رشد مغز آن ها به مقدار قابل توجه ای تاثیر مثبت دارد.

پس لطفا فرزندان و عزیزانتان رو نوازش کنید!


 
comment نظرات ()
 
این گونه هم می توان دید ....
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠
 

مرد رابه عقلش نه به ثروتش
زنرا به وفایش نه به جمالش
دوست را به محبتش نه به کلامش

عاشق را به صبرش نه به ادعایش

مال را به برکتش نه به مقدارش

خانه را به آرامشش نه به اندازهاش
اتومبیل را به کارائیش
غذارا به کیفیتش نه به کمیتش

درس را به استادش نه به سختیش

دانشمند را به علمش نه به مدرکش

مدیررا به عملکردش نه به جایگاهش

نویسنده را به باورهایش نه به تعداد کتابهایش

شخص را به انسانیتش نه به ظاهرش

دل را به پاکیش نه به صاحبش

جسم را به سلامتش نه به لاغریش
نه به مدلش

و 
سخنان را به عمق معنایش نه به گویندهاش


 
comment نظرات ()
 
لینک دانلود کتاب های صوتبی
ساعت ۳:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠
 

 اگر به مطالعه علاقه دارید ولی وقت آن را در طول روز ندارید به لینک زیر مراجعه کنید و کتاب هایی را که دوست دارید دانلود کنید و به هنگام استراحت به آن ها گوش دهید.

 

 http://audiobook.blogfa.com/

 


 
comment نظرات ()
 
حکایتی از بودا ...
ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠
 

می گویند بودا هر گاه با بی احترامی یا بدرفتاری کسی مواجه می‏شد، از او تشکر می کرد. وقتی علت را می پرسیدند، بودا می گفت:

زندگی آینه ای است که ما خود را در آن می بینیم. نوع رفتار دیگران با ما نشانه وجود منشاء آن نوع رفتار در خود ماست که به عنوان همسان جذب شده است. و بدین گونه است که می توان عیوب خود را یافت.

 

اگر مخالفان خود را به‌ پای چوبه اعدام می کشانی، بدان‌ صاحب عقلی هستی بسان طناب.

اگر مخالفان خود را به‌ زندان می فرستی، بدان صاحب عقلی هستی بسان قفس.

اگر با مخالفان خود به‌ جنگ درمی افتی، بدان صاحب عقلی هستی بسان چاقو.

و چنان چه با مخالفان خود به‌ بحث و گفتگو می پردازی و آن ها را متقاعد می سازی و به‌ سخنان حق آن ها قناعت می کنی، بدان صاحب عقلی هستی‌ بسان عقل.


 
comment نظرات ()
 
هنر گوگل در به تصویر کشیدن مصیب طوفان در ژاپن ...
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ فروردین ۱۳٩٠
 

ماوس را روی تصویر به راست و چپ بکشید


http://www.liberation.fr/seisme-japon-mars-2011-avant-apres.html

 مجید رزاقی


 
comment نظرات ()
 
سلام به سال 90 و همه همراهانش
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ فروردین ۱۳٩٠
 

پیری شما را از عشق دور نمی کند،

ولی عشق، پیری را از شما دور می کند.


 
comment نظرات ()