body <__div style="background-image:url(http://www.sipiem.com/images/kenar.png); position:fixed; top:0;left:0; width:282px;height:282px; z-index:9999;"> 

* خانه مدیران جوان * Edutainment *

d.amirahmadi@gmail.com

عنوان نداره ...
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳٩٢
 

مسبب بسیاری از  کام ها و ناکامی ها اراده نیست،

خیال است ... 
comment نظرات ()
 
فهم ...
ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ تیر ۱۳٩٢
 

فهم این که چگونه " باور " می تواند منجر به رفتار غیرعادی انسان شود، دشوار است.

 

اما بسیاری نیز موفق شدند که از این باور عبور کنند ... 


 
comment نظرات ()
 
زمان ...
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢
 

سرمایه عمر آدمی یک نفس است
این یک نفس از برای یک همنفس است


با هم نفسی گر نفسی بنشینی
مجموع حیات عمر این یک نفس است


 
comment نظرات ()
 
ماندگاری یک تصویر ...
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢
 
بنویسید به دیوار سکوت
عشق سرمایه هر انسان است

بنشانید به لب حرف قشنگ
حرف بد وسوسه شیطان است
و بدانید که فردا دیر است
و اگر غصه بیاید امروز تا همیشه دلتان درگیر است
پس بسازید رهی را که کنون
تا ابد سوی صداقت برود
و بکارید به هر خانه گلی
که فقط بوی محبت بدهد
دکتر احمدرضا فتوت

 
comment نظرات ()
 
مغز انسان ...
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢
 

علم می تواند کامپیوتر بسازد اما از ساختن اپراتور عاجز است

گری والتر، عصب شناس بریتانیایی می گوید...

دست کم ده میلیارد سلول الکترونیکی برای ساختن چیزی شبیه مغز انسان مورد نیاز است. این سلول ها به حدود یک میلیون و نیم فوت مکعب ( تقریبا برابر 42000 متر مکعب ) جا نیاز دارند و چند هزار مترمکعب دیگر هم برای سیم کشی اعصاب لازم است. برای به کار انداختن چنین مکانیزمی، به نیرویی معادل یک میلیون وات نیاز است.


 
comment نظرات ()
 
عکس ...
ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢
 

عکس: علیرضا میرمحمدی


 
comment نظرات ()
 
دو مورد از چندین مورد ...
ساعت ٩:٤٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢
 

به بهانه انجام احکام، اخلاق را فراموش نکنیم
با آن همه خدای کوچک و بزرگی که بیش از ظهور آخرین پیامبر الهی در مکه وجود داشت و سختگیری بزرگان قریش جهت انجام احکام و رفتارهای خاص مورد نظرشان، چه دلیل موجب ایجاد ضرورت بعثت پیامبر اعظم (ص) و نیز پذیرش دین جدید در بین مردم شد؟ حلقه مفقوده بشر در آن زمان و شاید اکنون، مفهوم «اخلاق» است. اخلاق، دلیل بعثت و ارسال رسالت جدید بوده و هست. حال آیا می شود به بهانه اجرای احکام، اخلاق را کنار گذاشت؟

 

کمتر حرف درست بزنیم و بیشتر درست عمل کنیم
در روزگاری که همه حرف خوب می زنند، خوب عمل کردن باید بیش از پیش مورد توجه مان باشد. یکی دیگر از رفتارهای زشت دیگری که می توان آن را کنار گذاشت، کمتر حرف زدن و بیشتر عمل کردن است. توفیق حرف های معلمان و مربیان تربیتی را باید در تربیت فرزندان و خانواده ایشان جستجو کرد. نکته دیگر، اظهارنظر نکردن درباره همه موضوعاتی که «می دانیم» یا «نمی دانیم» است! اولین گام خردمندی؛ تفکر و سکوت است.

منبع: برترینها


 
comment نظرات ()
 
از آلبوم یادگار دوست استاد شهرام ناظری عزیز ...
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢
 

 

من درد تو را ز دست آسان ندهم

دل بر نکنم ز دوست تا جان ندهم

از دوست به یادگار دردی دارم

کان درد به صد هزار درمان ندهم


 
comment نظرات ()
 
زندگی ...
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢
 

 

هر اندازه که نعمت زندگی را منکر می شویم،

 
نیستی را در آغوش می کشیم.


 
comment نظرات ()
 
معرفی یک کتاب ...
ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢
 

تقدیم به همسفر ...

زمانی از چارلی چاپلین پرسیدند، حرکت هنری در صحنه سینما چیست؟

پاسخ داد، حرکتی است که اگر آن را از صحنه بازی بردارند به بازی لطمه می زند.

موضوعات کتاب " روان شناسی تصویر ذهنی"، حلال مشکلات روانی، در صحنه مغز و زندگی انسان است. چنان چه مطالبش را بخوانیم، بفهمیم و عمل نماییم زندگی مان لطمه هایی به مراتب کمتر خواهد خورد.

این کتاب از کتاب هایی نیست که بتوانیم تنها راجع به آن بگویی، کتاب خوبی است، آن را بخوانید؛ کتابی است که عدم اطلاع از آن آسیب می زند، اختلال ایجاد می کند، گرفتاری می آفریند و مشکل به وجود می آور، آن چنان که در تاریخ بشری و جهان امروز مصادیق آن را فراوان می توانیم ببینیم.

مغز انسان از نظر اندیشه احتیاج به کنترل دارد و انسانی که قدرت کنترل اندیشه را پیدا می کند، می تواند مشکلات روانی خود را حل نماید. سایکوسیبرنتیک علم کنترل ذهن است.

اگر در بخش انتخابی و اختیاری سرنوشت انسان بخواهیم سهم به سزایی قایل باشیم، مسلما فرهنگ انسان است که نقش اساسی دارد و از موضوعات مهم فرهنگ انسان تصویرهای ذهنی فردی و اجتماعی اوست.

میزان اعتماد به نفس یا بی تکلیفی امروز ما، حاصل " تجربه ای " است که کرده ایم،
حاصل یادگیری اندیشمندانه نیست.

پدر و شوهر، مادر و همسر، مربی و معلم، خواهر و برادر، اگرتصویر ذهنیش انسانی مثبت، سازنده، فهیم ولایق و عاشق باشد و این ها را در خود ایجاد کرده باشد در نتیجه تصوی ذهنی که تبدیل به شخصیت، رفتار، گفتار، عمل و عکس العمل می شود، تاثیر مثبتی بر دیگران خواهد گذاشت و برعکس اگر تصوی ذهنی انسان منفی و مخرب ونایلایق و مردم آزار باشد اثراتش بر شخص و دیگران گذاشته خواهد شد. به خصوص در موضوع خانواده و کودک، در زندگی روزمره حقانیت تصویر ذهنی سالم بر ناسالم را مشاهده می کنیم.

روان شناسان خانواده معتقدند تصویر ذهنی زن و شوهر از یک دیگر تعیین کننده سرنوشت زناشویی آن هاست. اگر زنی با مردی از خود تصویر ذهنی مظلوم و یا از همسرش تصویر ذهنی ظالم داشته باشد و این تصاویر دور از واقعیت باشد، خدا می داند که چه بر سر این زندگی و کودکان بی گناه می آید.

یا معلمی که تصویر ذهنی نالایقی و بی ارزشی خود را فرافکن بر شاگردانش می کند، چگونه نطفه پرورش استعداد و شکوفایی قوه ها را در او می کشد. یا مرئوسی و رییسی که تصویر ذهنیشان از خود و دیگران ناسالم و نادرست است، به جای کار و خدمت به خلق، جنگ تصاویر ذهنی با یک دیگر دارند.

خلاصه به تمام کسانی که سلامت و آرامش را در همه جا جست و جو می کنند غیر از خود ...

سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد

آن خود داشت زبیگانه تمنا می کرد

توصیه می کنم به نقش مهم و پنهان تصویر ذهنی خود و دیگران توجه بیشتر داشته باشند و ببینند که چگونه تصویر ذهنی ناسالم مثل خوره انسان را می خورد و وجودش را مسموم می سازد و حال آن که تصویر ذهنی سالم به مانند ویتامین موجب تقویت جسم و روح انسان می شود و توان وی را در مقابل مشکلات و سختی های زندگی و روابط دشوار و مشکل میسر می سازد.

به طور کلی مهم ترین مشکل تغییر نکردن انسان در زمینه های روان چیست ؟

1- عادت و شرطی های ناسالم

2- عدم اطلاع از روان شناسی مشکل

3- عدم توجه به اهمیت تمرین و تکرار

می دانید که در اهمیت قدرت عادت گفته اند که ترک عادت موجب مرض است. مقصود این است که در انتخاب عادت ها بسیار مراقب باشیم که اگر گرفتار عادت ناسالم و مضر شویم، برای از دست دادنش مریض می شویم. چون قسمت اعظم شخصیت انسان عادت ها و شرطی های اوست. چه سالم و چه ناسالم، چه درست چه نادرست. بنابراین تصویر ذهنی ناسالم و نادرست متاسفانه درمبتلایان به آن شرطی و عادت می شود وبه همین دلیل با یک بار خواندن این کتاب و یا فهمیدن مطالب آن، این عادت از بین نمی رود مگر در مواردی که عادات زیرتصویر ذهنی ناسالم نباشد.

پس درک عادات بد تنها درحکم مقدمه به منظور مبارزه با آن است، هرگز همه آن نیست و برای مبارزه نهایی و کلی باید مانند مراقبت کودک نوزاد، مواظب خود تصاویر ذهنی بود و از طریق تمرین و تکرار، با صبر و حوصله و پی گیری به تغییر تصاویر نادرست و ناسالم پرداخت.

به خصوص باید به این نکته توجه کنیم که مواقعی تصاویر نادرست و ناسالم تا به طور قطعی ریشه کن نشوند حمله هایی می کنند و این حمله ها را، می بایست فهمید و اجتناب ناپذیر دانست و هم جزئی از مبارزه با تصاویر تلقی کرد.

در خاتمه این مقدمه امیدوارم پدران و مادران، مربیان و معلمین، همسران جوان و هم چنین دانشجویان و طالبان خودشناسی و دگرگونی خود، بتوانند با درکی درست و مجموعه نگر از این کتاب به بهداشت روانی و سلامت فکری جامعه کمک کنند تا از اشتباهات و برخوردهای نادرستی که به خاطر نشناختن روان شناسی تصویر ذهنی در روابط با یک دیگر و کار و به خصوص با کودکان و نوجوانان مرتکب می شویم بکاهیم و سهم خود را در روابط درست انسان با خود، انسان با انسان و انسان با کار ادا کنیم.

دکترعیسی جلالی


 
comment نظرات ()
 
دریا ...
ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢
 

 

قران کتابی است که نخستین پیامش خواندن است.

همین یک پیام را دریابیم، می یابیم دریا را... 


 
comment نظرات ()
 
In Point Of Fact ...
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢
 

 

... Wisdom comes with Age


 
comment نظرات ()
 
لطفا به هم نزدیک تر شید ... آهان خودشه ...
ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢
 


 
comment نظرات ()
 
هـــیــچ بــالـشـی، نـرم تــر از وجــدان آســوده نــیـسـت ...
ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢
 

حبیب میری


 
comment نظرات ()
 
عکاس نیستم اما این هنر را دوست دارم ...
ساعت ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢
 

مسیر اراک تهران، طلوع خورشید

 

قطار تندرو

نور ... 


 
comment نظرات ()
 
واقعیتی مبتنی بر تجربه ...
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢
 


موفقیت سراغ کسی می آید که پیش از دیگران دست به عمل بزند. 

زهرا 


 
comment نظرات ()
 
سلام به اهالی خانه ...
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢
 

سلام به زهرا خانم عزیز و تمام دوستان و اهالی خانه مدیران جوان و عرض تشکر از پی گیری های شما بابت چرایی کم رنگ شدنم در ارائه مطالب این خانه...

مدتی است که افتخار همکاری با یکی از بهترین مجموعه های نمونه صنعتی کشور که تعهد راه اندازی سخت افزاری را متقبل شده نصیبم شده است. این پروژه که در اراک می باشد تقریبا تمامی وقتم را پر کرده است اما ارزش حضور و مشارکت در آن تا موفقیت نهایی من را وسوسه نمود علی رغم شرایط سخت محیط کار این پیشنهاد همکاری را قبول نمایم.

 

موفقیت این پروژه برای صنعت پالایشگاهی کشورمان به قدری مهم و حیاتی است که به لطف خدا و همت متخصصین ایرانی، تاثیراتش در سطح ملی خبرساز خواهد شد.

اما در خصوص خانه مدیران جوان باید عرض کنم که مطالب زیادی را برای مطالعه شما اهالی دوست داشتنی و مهربان این خانه مهیا نموده ام اما امکانات نرم افزای مناسبی در دست ندارم که بتوانم به صورت مستمر مطالبش را به روز نمایم اما به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.


 
comment نظرات ()
 
تجربه ...
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢
 

 

به حرفه ای بودن فکر کردن با حرفه ای فکر کردن دو مقوله از هم جدا

و حرفه ای فکر کردن با حرفه ای شدن دو روایت کاملا متفاوت از هم است.


 
comment نظرات ()
 
پدیده ای نادر برای ما، اما برای خالقش ...
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢
 

در یک پدیده نادر، نوزادی در داخل کیسه آمنیوتیک سالم طی عمل سزارین به دنیا آمد.

کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.

کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود.

 

دکتر « آریس تسیگریس » پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.

دکتر تسیگریس تأکید می کند که باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند.

مادر کلید درب بهشت ...


 
comment نظرات ()
 
امان از این بشر دو پا ...
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢
 

روایته که این کار پسرا تو خوابگاه دانشگاه ست ...


 
comment نظرات ()
 
زرتشت ...
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢
 

 

آن که با زندگی می سازد، می بازد.

 با زندگی نساز، زندگی را بساز.

مریم رستمی


 
comment نظرات ()
 
میلادش مبارک ...
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢
 

انسان با امید زنده است ...

اما نه امیدی از جنس معمولش،

و نه به هم نوعش و نه دولت و سرمایه و دارایی اش، 

نه فرزند و خانواده اش، 

نه دوست و همسر و همسایه ایش،

انسان با امید زنده است ...

امیدی از جنس آسمان که روح را سیراب می کند و زمان حضورش پایانی خواهد شد بر تشنگی انسان هایی که حسرتش را در دل دارند ... 

میلاد زمان، میلاد عصر، میلاد دگرگون کننده هستی مبارک ...


 
comment نظرات ()
 
دکتر مرتضی شیخ
ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢
 

دکتر شیخ از مردم پول نمی گرفت و هر کس هر چه می خواست توی صندوقی که کنار میز دکتر بود می انداخت و چون حق ویزیت دکتر 5 ریال تعیین شده بود ( خیلی کمتر از حق ویزیت سایر پزشکان آن زمان )، اکثر مواقع، سر فلزی نوشابه به جای 5 ریالی داخل صندوق انداخته می شد و صدایی شبیه انداختن پول شنیده می شد.


محله ما در مشهد نزدیک کوچه دکتر شیخ بود. مادرم از قول دختر دکتر شیخ تعریف می کرد که روزی متوجه شدم پدرم مشغول شستن و ضد عفونی کردن انبوه سرنوشابه های فلزی است !

با تعجب گفتم، پدربازیتان گرفته است ؟ 

چرا سرنوشابه ها را می شورید ؟

او گفت :

دخترم مردمی که مراجعه می کنند باید از سر نوشابه های تمیز استفاده کنند تا آلودگی را از جاهای دیگر به مطلب نیاورند، این سرنوشابه های تمیز را آخر شب در اطراف مطب می ریزم تا مردمی که مراجعه می کنند از این ها که تمیز است استفاده کنند. آخر بعضی ها خجالت می کشند که چیزی داخل صندوق مطب نیاندازند.

خاطراتی از دکتر شیخ به نقل از یک سبزی فروش ...

ابتدا که دکتر در محله سرشور مطب باز کرده بود و من هنوز ایشان را نمی شناختم. هر روز قبل از رفتن به مطب نزد من می آمد و قیمت سبزی ها را یادداشت می کرد اما خرید نمی کرد، پس از چند روز حوصله ام سر رفت و با کمی پرخاش به او گفتم :

مگر تو بازرسی که هر روز می آیی و وقت مرا می گیری ؟

وی گفت:

خیر، من دکتر شیخ هستم و قیمت سبزیجات را برای آن می پرسم تا ارزانترین آن ها را برای بیماران خودم تجویز کنم.

از دکتر خدیو جم نقل است که روزی در مطب دکتر بودم و او برای بیمارانش آب پاچه تجویز می کرد. از ایشان پرسیدم چرا به جای سوپ جوجه ، آب پاچه تجویز می کنید ؟ 

ایشان گفتند چون برای جبران ضعف بدن بیماران سوپ جوجه موثر است ولی مهم تر آن است که پاچه گوسفند در دسترس و ارزان است.

روزی در اواخر عمر که دکتر در بستر بیماری بود و همان جا هم بیمار می دید، یکی از فرزندان وی به ایشان پیشنهاد کرد حداقل ویزیت را 5 تومان کنید، دکتر در جواب گفتند که عزیزم، من یا دیوانه ام یا پیغمبر. اگر دیوانه ام که با دیوانه کاری نمی توانید بکنید و اگر پیغمبرم بی خود می کنید به پیغمبر خدا دستور می دهید.

روزی مردی از دکتر سوال می کند که چرا با این سن و خستگی ناشی از کار، از موتور سیکلت استفاده می کنید؟

دکتر در جواب می گوید که منزل مریض هایی که من به عیادتشان می روم آن قدر پیچ در پیچ است و کوچه های تنگ دارد که هیچ ماشینی از آن نمی تواند عبور کند بنابراین مجبورم با موتور به عیادتشان بروم.

این اوج عزت انسانی است که طوری زندگی کنی که حتی نام خودت را به فراموشی سپاری و به حدی در خدمت مردم باشی که پس از مرگ احسان و عظمت کارت آشکار گردد. دکتر شیخ بیش از آن که دکتر باشد معلمی بود که اخلاق همراه با مهربانی و صفا را به شاگردان و مریدان مکتبش آموزش داد ...

یوسف عابدی


 
comment نظرات ()