body <__div style="background-image:url(http://www.sipiem.com/images/kenar.png); position:fixed; top:0;left:0; width:282px;height:282px; z-index:9999;"> 

* خانه مدیران جوان * Edutainment *

d.amirahmadi@gmail.com

نداشتن ارتباط موثر ...
ساعت ٥:٤۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩٤
 


 
comment نظرات ()
 
گفت و گفتم ...
ساعت ٤:٥٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

سلام اهالی ...

دوستی دارم که دوستی داره که خیلی دوسش داره ولی مدتیه که دوست دوستم اون رو از خودش بی خبر گذاشته و ارتباطاتش رو کم کرده و دوست من از این موضوع نارحته.

بهش گفتم که دوست من، سخته اما نارحتی نداره.


و ادامه دادم که ...

دوست داشتن ی طرفه رو تجربه کرده ام،

و فهمیدم ...

که گزینه بودن در کنار یک انتخاب چه قدر برای دوستی که تو دوستیش، براش ی کزینه بودم و نه انتخاب می تونه سخت تموم شه.

و این که از اون نباید نارحت باشی بلکه باید از خودت برنجی که چرا این قدر کم فهمیدی.

راستی هوای هوای بیرون رو داری، بارون می آد ..


 
comment نظرات ()
 
روز معلم، پدر و مرد به همه اهل این خانه و خانه بزرگمان مبارک ...
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

امروز روز علی (ع) است،

و چه افتخاری است برای بانوی او و فرزندانش که این چنین پدری دارند و این چنین همسری و برای تو و من که او را مولای خود می دانیم و برای دنیا، فارق از دین و آیین او را قبول داشته و تحسینش می کنند.


 
comment نظرات ()
 
هوش‌های نه‌گانه گاردنر ...
ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

اگر شما باهوش باشید یا در ریاضی خوب هستید یا در زبان… .

این چیزی است که در مدرسه به خورد ما می‌دهند و برای انواع خاصی از هوش ارزش ویژه قائل می‌شوند درحالی‌که بقیه را نادیده می‌گیرند. اگر در ریاضی یا زبان خوب نیستید، هنوز هم ممکن است در چیزهای دیگری استعداد داشته باشید که هوش خوانده نمی‌شدند. چرا؟

در سال ۱۹۸۳، هاوارد گاردنر (Howard Gardener) نه گونه از هوش را تعریف کرد:

 • منطقی - ریاضی
 • زبانی - کلامی
 • جسمی - جنبشی
 • موسیقیایی
 • طبیعت‌گرا
 • میان‌فردی
 • درون‌فردی
 • فضایی - دیداری
 • هستی‌گرا

آنچه دانشمندان دیگر به‌عنوان مهارت‌های نرم تلقی می‌کردند، مانند مهارت‌های میان‌فردی، گاردنر دریافت گونه‌هایی از هوش هستند. منطقی به نظر می‌رسد. درست همان‌طور که استعداد ریاضی به شما این توانایی را می‌دهد که دنیا را درک کنید، هوشمندی در ارتباطات هم همان توانایی را به شما می‌دهد فقط از یک زاویه متفاوت. اگر ریاضی ندانید ممکن است نرخ انبساط جهان را محاسبه نکنید، اما به‌احتمال‌زیاد مهارت‌های لازم را برای یافتن فرد مناسبی که این کار را انجام دهد، دارید.

حتی با گذشت ۲۰ سال از زمان انتشار کتاب گاردنر، هنوز هم بر سر این‌که استعدادهایی به‌جز ریاضی و زبان واقعاً گونه‌هایی از هوش هستند یا این‌که فقط مهارت محسوب می‌شوند، بحث وجود دارد.

منبع: Funders and Founders - به نقل از : بیزنس ترند


 
comment نظرات ()
 
جنس مخالف ...
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

یک عمر در گوشمان خواندند جنس مخالف،

اما هیچ گاه نگفتند مخالف یعنی چه؟!

آیا واقعا زن و و مرد یعنی مخالف ؟!

مخالف نیستیم،

چون اگر مخالف بودیم هیچ گاه نیازمند وجود یک دیگر نبودیم،

هرگز از وجود هم به آرامش نمی رسیدیم،

هرگز نمی توانستیم هم را دوست بداریم،

هیچ مخالفی هم دل و همراه نخواهد بود،

مخالف نیست،

مخالف یعنی دو قطب جدا از هم،

کاش به کلماتمان بیشتر توجه کنیم،

ما مخالف نیستیم،

ما مکمل هم دیگریم،

یعنی:

کامل کننده آرامش و نیازمند یک دیگر،

پس بهتر این است که بگوییم جنس مکمل،

روز زن راتبریک گفتم ؛ تکمیلش کنم و مکملش را هم بگویم:

روز مکمل زن، روز مرد پیشاپیش مبارک باد...

حیدر ارجمندی


 
comment نظرات ()
 
سوم اردیبهشت ماه 94 روز افتخارآمیزی برای خانواده ...
ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

 • دیپلم افتخار برای بهترین اثر در بخش ساخت کلیپ معرفی مدرسه
 • دیپلم افتخار برای ساخت بهترین فیلم انیمیشن در تکنیک کات اوت برای فیلم طوطی
 • لوح تقدیر هیات داوران برای ساخت تیتراژ انیمیشن فیلم طوطی 
 • لوح تقدیر هیات داوران برای کسب مقام دوم در بخش عکاسی اجتماعی 

این خوش حالی برای خانواده ام و من کم نظیر بود. موفقیت پسرمون سینا در سومین سال حضورش در هنرستان صدا و سیما در رشته انیمیشن.

سمت راست، همکلاسی و هم تیمی پسرم در ساخت فیلم طوطی، آقای ابوالفضل قلعه نوعی

سمت چپ، سینا امیراحمدی 

------------------------------------------------------------------------

از این جا و از این مکان از تمامی مسوولان پرتوان و عاشق این هنرستان تشکر می کنم.

به امید بارورشدن و موفقیت جوانان شایسته ایران بزرگمان.


 
comment نظرات ()
 
پیوستن ...
ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

دل های به هم پیوسته ما را در سربالایی های زندگی امیدوار و در سرازیری هایش دل گرم می سازد و این دل ها می بایست همواره محافظت شوند هم چون گیاهی که به دست خودمان کاشته ایم. 

هیچ گیاهی به صرف آن که به فکرش هستیم رشد نخواهد کرد مگر آن که با عمل همراه شود. این متن تقدیم به دوستان اهل دلی که همواره حضورشان با عمل همراه است...


 
comment نظرات ()
 
این روز‌ها مردم، اعصاب ندارند ...
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

این روز‌ها سطح تحمل مردم شهرهای شلوغی مثل تهران به شدت کم شده و کمترین مسئله موجب به ایجاد درگیری در بین آن‌ها می‌شود. همچنین در شهرهای بزرگ سرعت تردد بالا‌تر از سایر شهرهاست، یعنی افراد سعی می‌کنند در کمترین زمان به مقصد مورد نظرشان برسند که این موضوع به نوبه خود موجب ایجاد استرس در فرد خواهد شد. 

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فردانیوز، این روز‌ها سطح تحمل مردم شهرهای شلوغی مثل تهران به شدت کم شده و کمترین مسئله موجب به ایجاد درگیری در بین آنها می‌شود. همچنین در شهرهای بزرگ سرعت تردد بالا‌تر از سایر شهرهاست، یعنی افراد سعی می‌کنند در کمترین زمان به مقصد مورد نظرشان برسند که این موضوع به نوبه خود موجب ایجاد استرس در فرد خواهد شد، حال این فرد در محیط کار با اتفاقات تنش زا روبه رو می‌شود که این فشارهای روانی بیش از ظرفیت و توان روانی فرد است.

بعد از یک روز پرتنش و خسته کننده، فرد مستعد درگیری است و با کوچک‌ترین برخوردی از خود واکنش نشان می‌دهد. حتما در اخبار دیده‌اید فردی به دلیل اینکه چرا به او نگاه چپ شده، نزاعی مرگبار را رقم زده است! این نگاه شاید از نظر ما عادی بوده، اما از نظر متهم که وجودش پر از استرس و تنش است، عاملی برای تخلیه این انرژی منفی است.

با نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی پزشکی قانونی، مشخص است که تعداد دعواهای خیابانی و درگیری‌ها رو به افزایش است. طبق آمار منتشر شده در ده ماهه نخست سال گذشته نزدیک به ۵۱۱ هزار نفر به دلیل جراحت در نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با سال گذشته افزایشی یک درصدی را نشان می‌دهد.

با بررسی بیشتر این آمار متوجه خواهیم شد روزانه بیش از ۱۶۷۰ فقره نزاع منجر به جراحت در کشور رخ می‌دهد که زنگ خطر در این باره به صدا درآمده است.

 تهران رکورد زد

طبق آمار پزشکی قانونی، از بین ۵۱۱ هزار نفر مجروحان در اثر درگیری، ۱۵۷ هزار نفر از مجروحان زن و ۳۵۳ هزار نفر دیگر مرد بوده‌اند. در این بین استان تهران در نزاع و درگیری رکوردار کشور شده است.

به گفته دکتر بشیر نازپرور، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، ٩١ هزار و ٢٨٨ مجروح به علت آسیب دیدگی بر اثر نزاع و درگیری در سال ۹۳ به پزشکی قانونی تهران مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۲ تعداد مراجعان ۱. ۹ درصد افزایش یافته است.

وی ۶٠ هزار و ١٩١ نفر از کل مراجعان بر اثر نزاع را مرد و ٣١ هزار و ٩٧ نفر را زن عنوان می‌کند؛ این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل، ۵٩ هزار و ١٧۵ نفر از مراجعان نزاع به پزشکی قانونی استان مرد و ٣٠ هزار و ٣٨۶ نفر زن بوده‌اند.

اکنون نزاع در سطح جامعه به یک اپیدمی تبدیل شده و کوچک‌ترین برخورد لفظی یا اختلاف سلیقه‌ای می‌تواند نزاعی خیابانی را در پی داشته باشد به طوری که براساس آمار پلیس، فحاشی عامل ۲۴ درصد نزاع هاست.

راه حل چیست؟

در رابطه با علل افزایش خشونت به خصوص در شهرهایی مانند تهران، مجید ابهری، پژوهشگر، رفتارشناس و آسیب شناس اجتماعی می‌گوید:

در دهه اخیر خشونت سه برابر بیشتر شده است. با توجه به تغییر سبک زندگی، تاثیر فیلم‌ها و سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و از نگاه رفتار‌شناسی با عنایت به کمبود نشاط اجتماعی، کمرنگ شدن ارزش‌های اخلاقی و معیارهای دینی، خشونت به طرز چشمگیری افزایش یافته است. متاسفانه فرزندان ما از دوران کودکی با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای با خشونت آشنا می‌شوند، ۸۵ درصد از اسباب بازی‌های موجود در بازار را ابزار و وسایل خشونت زا تشکیل می‌دهند. درگیری‌های فیزیکی و لفظی حتی در مورد کوچک‌ترین مسائل منجر به ضرب و شتم و قتل می‌شود.

این آسیب‌شناس اجتماعی ادامه می‌دهد: رشد چشمگیر مراجعان به پزشکی قانونی و مراجع قضایی به علت درگیری بیانگر این واقعیت است که خشونت به عنوان یک رفتار نهادینه در جامعه روز به روز زیاد می‌شود. تنش‌های خانوادگی، اعتیاد، خودکشی، عوارض ناشی از رشد پرخاشگری و خشونت می‌باشند. البته بیکاری، مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم، تبعیض‌های اجتماعی در پر رنگ کردن خشونت بی‌تاثیر نبوده و با توجه به بیشتر شدن شکاف طبقاتی و رشد تبعیض‌های اجتماعی نوجوانان و جوانان به سمت خشونت گرایش و خرابکاری اجتماعی (وندالیسم)، ترک تحصیل، فرار از خانه ناشی از حضور رفتارهای یاد شده می‌باشد.

ابهری با ذکر یک مثال درباره چرایی افزایش خشونت، بیان می‌کند:

وقتی یک نفر برای تهیه جهیزیه دخترش یا شهریه ثبت نام دانشگاه پسرش حاضر به فروش کلیه خود می‌شود و در عین حال مشاهده می‌کند یک جوان ۲۰ و چند ساله با اتومبیل چند صد میلیون تومانی از مقابل چشمانش عبور می‌کند، پرخاشگری را با خود به محل کار و خانه می‌آورد.

این رفتار‌شناس اجتماعی در پاسخ به این سوال که راهکار برای کاهش خشونت در جامعه چیست؟ پاسخ می‌دهد:

افزایش نشاط اجتماعی، بالا بردن سطح شادی و نشاط، مقابله فرهنگی با تاثیرات شبکه‌های ماهواره‌ای، کنترل بازی‌های یارانه‌ای وارداتی، ترویج فرهنگ شادی، پررنگ نمودن ارزش‌های دینی و اخلاقی و تبدیل آموزش دینی به تربیت دینی راه‌های عملی در کاهش خشونت و پرخاشگری در جامعه می‌باشند.

مجید ابهری در رابطه با تاثیر مراکز کنترل خشونت در کاهش خشم و پرخاشگری افراد تصریح می‌کند: با توجه به افتتاح مراکز کنترل خشم در تهران، این گونه مراکز به عنوان قدم‌های تحقیقی و پژوهشی ممکن است در آینده مفید واقع شود اما برای کنترل خشونت باید قدم‌های عملی برداشت. بی کاری را کاهش و نشاط را افزایش داد، سپس فنون کنترل خشم و مدیریت هیجان را به افراد جامعه مخصوصا جوانان آموخت. در غیر این صورت این گونه حرکت‌ها بیشتر جنبه آموزشی خواهند داشت.

 منبع : سلامت نیوز


 
comment نظرات ()
 
اراده ...
ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

تلاش برگزارکنندگان مسابقات برای متوقف کردن کاترین سویتزر از رقابت ماراتن در بوستون. او اولین زنی بود که مسابقه را به پایان رساند. 1967 
comment نظرات ()
 
عکس تاریخی ...
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

قفس کودک برای اطمینان از این که در طول روز نور و هوای کافی در یک آپارتمان دریافت می کند. 1937


 

 


 
comment نظرات ()
 
شاید دیده باشید ...
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
 

اندازه گیری لباس شنا، اگر خیلی کوتاه بودند جریمه می شدند، 1920 
comment نظرات ()