آب و سلامتی...

آب و سلامتی...

این مقاله، ترجمه ای است از یک مقاله آموزشی مفید به زبان انگلیسی در دو بخش، که نه تنها به بررسی تاثیر نوشیدن آب گرم، پس از صرف غذا می پردازد، بلکه به گوشه ای از نشانه های مربوط به حمله های قلبی نیز می پردازد.

 

تاثیر نوشیدن آب گرم پس از صرف غذا :
چینی ها و ژاپنی ها به هنگام صرف غذا، به نوشیدن چای داغ، و نه آب سرد، می پردازند. شاید اکنون زمان آن فرا رسیده است که ما نیز در عادات غذاییمان تغییراتی دهیم.
این مقاله شاید بیشترین تاثیر را بر روی کسانی دارد که به هنگام صرف غذا، عادت نوشیدن آب سرد دارند. نوشیدن یک لیوان ( فنجان ) از یک نوشیدنی خنک پس از صرف یک وعده غذایی لذت پذیر است. اما این عمل، منجر به انجماد بیشتر چربی های موجود در غذایی می شود که تازه صرف کرده اید.  نیز، این عمل باعث کاستن از سرعت هضم غذا در سیستم گوارشی شما می شود. هنگامی که این رسوبات حاصله  با اسید های موجود در بدن واکنش دهند، تجزیه گشته و سریعتر از غذای جامد صرف شده، جذب سیستم گوارشی می شود. مواد حاصله به تدریج  لایه داخلی سیستم گوارشی (روده) را پوشانده و در مدت زمان کوتاهی تبدیل به چربی و سپس بروز سرطان خواهد شد.  بهترین راه مقابله با این مساله، نوشیدن آب گرم و یا صرف سوپ داغ پس از هر وعده غذایی است.
 

یک نکته مهم در مورد حمله های قلبی :

بایستی بدانیم که درد گرفتن دست و بازوی سمت چپ بدن، نمی تواند تنها نشانه ی احتمال حملات قلبی باشد. در این راستا باید به بروز درد در آرواره ها نیز توجه نمود.اولین درد ها در قفسه سینه، نخستین بار خود را در طول دوره بروز حمله قلبی خود نشان نمی دهند. دل آشوبی ( استفراغ ) و عرق کردن های شدید نیز می توانند نشانه هایی از بروز حملات قلبی باشند.

بدانیم که : شصت درصد از افرادی که به هنگام خواب، دچار حمله قلبی شده اند، هرگز از خواب برنخواستند.

توجه به درد در آرواره ها، می تواند شما را یک خواب سنگین بیدار سازد. بیاید آگاه و هوشیار باشیم. هر چه بیشتر بدانیم، می توانیم بخت بیشتری برای زندگی و نجات خویشتن داشته باشیم.
یک متخصص قلب، بر این باور است که :
اگر هر خواننده، این پیام را برای ده نفر دیگر ارسال کند، مطمئن باشید که حداقل می توانیم به نجات یک زندگی بپردازیم. پس شما نیز پس از خواندن این پیام، آن را برای دوستان خود ارسال کنید تا بتوانیم به حفظ جان افراد بیشتری کمک کنیم.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید