پرینتر دشمن قوی تر از سیگار

 

پرینتر دشمن قوی تر از سیگار

دانشمندان می گویند: بودن در کنار یک پرینتر درست همانند قرار گرفتن در کنار یک فرد سیگاری است.
یک تیم از محققان کانادایی با انجام تحقیقی دریافتند: پرینترهای مستقر در ادارات ممکن است منبع آلوده کننده هوا باشد و تهدید جدی برای سلامت انسان تلقی شود.
این پرینترها حاوی ذرات بسیار ریز یا
 است که آن قدر کوچکند که دانشمندان همین تازگی موفق به آزمایش روی آن شده اند.
محققان هشدار دادند: این ذرات کوچک که در تونر پرینتر، تنباکوی سیگار، باکتری و کپک و دوده یافت می شود، به درون ریه نفوذ کرده و به تحریک چشم، بینی، گلو و ریه می انجامند.
همچنین در تحقیق جدید دانشمندان، ارتباط بین بروز مشکلات قلبی و بیماری های ریوی با این ذرات کشف شده است.
یک شرکت حافظ ایمنی و سلامت محیطی میزان انتشار این ذرات از پرینترها را برای قرار دادن مقیاس سنجشی روی دستگاه مورد آزمایش قرار داد. همچنین شمار این ذرات در هوا را مورد آزمایش قرار گرفت.
نتایج این تحقیق نشان داد: این ذرات کوچک (کمتر از 0/1 میکرومتر) به میزان بالایی از پرینترها منتشر می شوند.
میزان انتشار این ذرات در 27 درصد پرینترهای مورد آزمایش بسیار بالا بود. میزان ذرات موجود در این پرینترها بیش از 10 برابر بیشتر از شمار آن در هوا بود.
همچنین این میزان در یک پرینتر بیش از 70 برابر بیشتر از شمار آن در فضا برآورد شد.
نتایج تحقیق دیگری نیز نشان داد: این ذرات آن قدر ریزند که به راحتی به درون جریان خون رسوخ می کنند و رگ های خونی و قلب را تحت تاثیر قرار می دهند.

این روایت چه واقعی باشد چه نباشد احتیاط شرط اول است. در این تحقیق صحبت از پرینترهای تونردار است، پس شما دوست عزیز که از این پرینتر استفاده می کنی حواست رو بیشتر جمع کن. پرینتر من جوهرافشانه و خدا کنه در ارتباط با اون مشکلی نباشه.انشاا..

 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید