طرح 72 ساعت

طرح 72 ساعت

بیست و پنج هزار نوجوان آلمانی با شرکت در طرحی به نام 72 ساعت ، تلاش کردند تا جامعه شان را بهتر از گذشته کنند.

طرح ساده ای بود، قرار بود گروهی از نوجوانان در فاصله زمانی 7 تا 10 اکتبر در زمانی به مدت 72 ساعت، تلاش کنند تا بیشتر از گذشته برای جامعه خود مفید باشند.

طرح های مختلفی که گروه های نوجوانان در این 72 ساعت در شهرهای مختلف انجام دادند بسیار متنوع بود. گل کاری و درخت کاری، برگزاری کلاس های آموزش کامپیوتر در خانه های سالمندان، تعمیر مهد کودک ها و مدرسه ها و ساختن چند پارک بازی برای بچه های کوچک تر، نمونه هایی از طرح های انجام شده در  72 ساعت بود.

طرح  72 ساعت، از  ساعت 17 و هفت دقیقه روز هفتم اکتبر آغاز شد. کارها سریع بین گروه ها تقسیم شد و شمارش معکوس آغاز شد .

در این برنامه، نوجوانان با تلاش، پشتکار و خلاقیت تلاش کردند تا بهتر از همیشه وظیفه اشان را به عنوان افراد مؤثر در جامعه شان انجام دهند. گروه های دیگری از نوجوان ها به کمک افراد بی خانمان، پناهندگان و انسان هایی که از نظر روانی دچار مشکل هستند، برخاستند. آن ها از روی دلسوزی این کار را نکردند،  اینگه، نوجوان 16 ساله، اهل شهر هسن آلمان می گوید:

من به خاطر دلسوزی به بی خانمان ها کمک نکردم. وقتی به کسی کمک می کنم و می بینم می توانم قدم مثبتی برای کسی بردارم، بسیار خوش حال می شوم. من به خاطر این احساس خوشایند شادی، در این طرح شرکت کردم.

نوجوان ها با اجرای این طرح گروهی نشان دادند، وقتی دسته جمعی باشند، حتی کمک کردن در کارها، هم جذاب تر، سرگرم کننده تر و نشاط آورتر می شوند .

در این سه روز، 25 هزار نوجوان، 1250 طرح گروهی را اجرا کردند.

شعار همه آن ها این بود که ما دنیا را در عرض 72 ساعت کمی بهتر می کنیم. چند ایستگاه رادیویی و هزاران صفحه اینترنتی خبرهای گروه ها را به طور زنده و هم زمان منعکس می کردند.

هانس به همراه دوستانش به یک خانه سالمندان رفتند و طرز کار با کامپیوتر را به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یاد دادند. توضیح دادن درباره کامپیوتر، انواع بازی های اینترنتی و معرفی سایت های جالب و سرگرم کننده، از برنامه های آن ها در این 72 ساعت بود.

پارک زیبایی که  یورک  و دوستانش در روستایشان ساختند، می تواند تا سال ها یادگار خوبی از طرح 72 ساعت باشد؛ پارکی  تمیز، مرتب و زیبا.

هدف سازندگان آن نیز زیباتر کردن زندگی بچه های روستایشان بود.

72 ساعت از بزرگ ترگ ترین طرح های اجتماعی برای نوجوانان بوده است.

منبع اينترنت

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید