پاره ای از مطالب قابل تعمق

چقدر قابل تعمقه که یک ساعت عبادت به درگاه الهي دیر و طاقت فرسا می گذره ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

چقدر قابل تعمقه که 100هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم، اندك به چشم میاد!

چقدر قابل تعمقه که یك ساعت عبادت در یک مکام مقدس طولانی به نظر میاد اما یك ساعت فیلم دیدن به سرعت می گذره!

چقدر قابل تعمقه که وقتی می خواهیم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به ذهنمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خواهیم با دوستانمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

چقدر قابل تعمقه که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و ازهیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و خطابه و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می کنیم و آزرده خاطر می شیم!

چقدر قابل تعمقه که خواندن یك صفحه و یا بخشي از کتاب مقدس سخته اما خواندن 100 صفحه از پرفروش ترین کتاب رمان دنیا آسونه!

چقدر قابل تعمقه که سعی می کنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین ردیف یک مکان مذهبی تمایل داریم!

چقدر قابل تعمقه که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما ساير برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر قابل تعمقه که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می کنیم اما سخنان کتب مقس رو به سختی باور می کنیم!

چقدر قابل تعمقه که همه مردم می خواهند بدون این که به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

چقدر قابل تعمقه که وقتی مطلبي رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی رو می شنویم دو برابر در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنیم!

 

قابل تعمقه. این طور نیست؟!

دارید فکر می کنید؟

 

این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گذار باشید که او خدای اعلی و دوست داشتنی است.

آیا اين قابل تعمق نيست که وقتی که می خواهيم این حرفارو به بقیه بزنیم خیلی ها رو از لیست خودمون پاک می کنیم به خاطر این که مطمئنیم که اون ها به هیچ چی اعتقاد ندارند؟!!!

 

با تشكر از آقاي امير افشار

/ 3 نظر / 10 بازدید
صادق - گردش در طبيعت ايران

سلام بزرگداشت موسيقی دان بلوچ: ملاکمال خان هوت با حضور استاد محمدرضا شجريان برنامه همايش را در گردش در طبيعت ايران بخوانيد حضور در اين برنامه برای همه آزاد است

آزاده

تعمق بر انگیز هست اما تعجب بر انگیز نه . برای اینکه این مذهبی که ما را به آن مفتخر کرده اند نه آنی است که می خواسته ایم و نه آنی است که می گویند !!!

داوود اميراحمدی

سلام به آزاده خانم گل؛ خيلی ممنون که به خانه سرزدی و نظرت رو بيان کردی. انسان عصر ما خودش رو فراموش کرده و اسير روزمره گی شده. اگر خواستی مثل ديگران که تعدادشون کم نيست؛ نباشی! شروع کن به بازشناختن خودت و چيزهايی که در درون تو هست و تو اونا رو از ياد بردی. تمامی مذاهب دنيا ما رو به دوستی دعوت می کنن منتها با زبان های مختلف و در زمان های مختلف. حالا شخص من براش مهم نيست که تفسير ديگران چيه؛ نگرش من اينکه در حين عمل ياد بگيريم و نه در حين فکر کردن به عمل.